Mapa strony Webmaster Kontakt

Menu:

Internetowe centrum edukacyjno-oświatowe w Lubomierzu:

Pogoda na jutro:
V Gorczańskie Spotkanie z Janem Pawłem II w Lubomierzu - Rzeki

14 czerwca 2009 roku w Lubomierzu – Rzekach na polanie Trusiówka odbyło się V Gorczańskie Spotkanie z Janem Pawłem II. Jak co roku dopisali goście, ci z pobliskich okolic, jak również z odległych stron naszej Ojczyzny.Już w południe gorczańska polana wypełniała się „po brzegi” ludźmi, którzy w skupieniu modlili się o rychłą beatyfikację Ojca Świętego Jana Pawła II.

To tegoroczne Gorczańskie Spotkanie było szczególne, również z powodu okrągłej rocznicy, bowiem 30 lat temu w czerwcu 1979 roku Ojciec Święty przybył do Polski z I Pielgrzymką Papieską.

Uroczystość ta zawierała w swym programie kilka kulminacyjnych wydarzeń; mianowicie :
- złożenie wiązanek kwiatów przez przedstawicieli władz, szkół i organizacji przy „Papieżówce”,
- występy okolicznościowe dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 w Lubomierzu,
- wręczenie sadzonek drzewek na pamiątkę jubileuszowego V Gorczańskiego Spotkania
z Janem Pawłem II,
- odprawienie Mszy świętej koncelebrowanej, której przewodniczył i wygłosił Słowo Boże Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Tadeusz Pieronek,
- poczęstunek dla wszystkich uczestników spotkania.

Honory gospodarza pełnił Wójt Gminy Mszana Dolna Pan Tadeusz Patalita główny organizator uroczystości oraz współorganizatorzy w osobach Księdza Dziekana Dekanatu Mszańskiego, Dyrektora Gorczańskiego Parku Narodowego, Proboszcza Parafii Rzymsko-Katolickiej w Lubomierzu, a także Sołectwo Wsi Lubomierz. To piękne niedzielne świętowanie w cudownej scenerii gorczańskiej przyrody na długo zostanie w naszej pamięci. Dało się odczuć, że sam Ojciec Święty Jan Paweł II czuwał nad nami rozpędzając czarne chmury i w cudowny sposób napełniając nasze umysły i serca wiarą, miłością i nadzieją. Umocnieni duchowo niewidzialną siłą już z utęsknieniem czekamy na kolejne spotkanie z Janem Pawłem II na naszej Gorczańskiej Ziemi. Pragnę nadmienić, że ta wyjątkowa uroczystość mogła się odbyć dzięki zaangażowaniu wielu wspaniałych ludzi zarówno ze środowiska władz samorządowych, lokalnych, kościelnych, grup organizacyjnych, szkół i mieszkańców wsi oraz dzięki sponsorom. Wszystkim zainteresowanym i zaangażowanym w organizację Gorczańskiego Spotkania z Janem Pawłem II bardzo serdecznie dziękuję.

Jadwiga Baran-Stożek

Zobacz

Galeria

powrót

Lubomierz 2008 Karol Buła® mr.rezo@wp.pl