Mapa strony Webmaster Kontakt

Menu:

Internetowe centrum edukacyjno-oświatowe w Lubomierzu:

Pogoda na jutro:
Historyczna chwila dla „Jedynki” i całej społeczności wsi Lubomierz

19 września 2009 r. w piękne sobotnie popołudnie miało miejsce niecodzienne wydarzenie w życiu naszej gorczańskiej wsi. Przy Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Józefa w Lubomierzu została oddana do użytku sala gimnastyczna wraz z zapleczem socjalnym, widownią oraz częścią dydaktyczną.

Wielką uroczystość otwarcia obiektu sportowego zaszczycił swą obecnością Metropolita krakowski ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, który najpierw celebrował mszę św. w Kościele Parafialnym w Lubomierzu , a następnie poświecił salę sportową. W swej ciepłej i pełnej serdeczności wypowiedzi Jego Eminencja ks. Kardynał podkreślił, iż dwie najważniejsze instytucje w każdej miejscowości to KOŚCIÓŁ I SZKOŁA - o nie winni dbać mieszkańcy. Zaznaczył, że dostrzega , iż społeczność Lubomierza wywiązuje się z tego obowiązku w sposób godny pochwały. Oficjalnego otwarcia tejże uroczystości i powitania licznie zgromadzonych gości dokonał Wójt Gminy Mszana Dolna. Nasi „Włodarze” Gminy Pan Tadeusz Patalita wraz z Pełnomocnikiem Wójta Panią Barbarą Dziwisz oraz Radą Gminy od początku budowy tego pięknego obiektu sportowego czuwali nad realizacją przedsięwzięcia, troszcząc się o każdy najmniejszy szczegół tej inwestycji. Za co Społeczność Szkolna wraz z Mieszkańcami Wsi bardzo serdecznie dziękują.

Mottem sobotniej uroczystości były słowa Ojca Świętego Jana Pawła II, „ Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, który zawsze trzeba sobie uświadamiać”. Tak więc sport kształtuje zarówno umysł, ciało, prawe charaktery, siłę woli jak również hart ducha i ciała.

Otwarcie tejże sali gimnastycznej było ważnym wydarzeniem dla rozwoju naszych dzieci i młodzieży , o czym zapewniali w swym występie artystycznym członkowie szkolnego zespołu regionalnego „Lubomierskie Echo” wyśpiewując na góralską nutę:

„ Piykno momy skoło, władze się starały salo gimnastyczno nom tu zbudowały. Bedziemy sie ćwicyć, trynować będziemy Mijsca na podiumak piyrse zdobedziemy Jesce sie zdziwicie ze my som miszczami Staniecie w kolejce za autografami.”

Na tę piękną uroczystość szkolną przybyło wielu zacnych gości reprezentujących poszczególne szczeble władzy m.in.: przedstawiciele kościoła , samorządów, oświaty oraz dyrektorzy szkół, radni Gminy Mszana Dolna . Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również projektantów, wykonawców i inspektorów nadzoru wybudowanego obiektu sportowego. Całość uroczystości dopełniła cudowna atmosfera wspólnego spotkania , licznie zgromadzona społeczność wsi, piękna wrześniowa pogoda, oraz charakterystyczna dla Lubomierza oprawa regionalna zarówno w Kościele, jak i w czasie świętowania w budynku szkolnym.

Na koniec uroczystości cała Społeczność Szkolna złożyła serdeczne podziękowania wszystkim tym , którzy zainicjowali, sfinansowali, czuwali i wspierali budowę tejże sali gimnastycznej. Bukietem kwiatów i ludową rzeźbą przedstawiającą „ Ostatniego Wielkiego Bacę Gorczańskiej Ziemi ” wyraziła swą wdzięczność.

Jak przystało na gościnność i hojność, z której słynie wieś Lubomierz zadbano także o dobry humor i swojski poczęstunek dla wszystkich zaproszonych gości.

Wszystkim, którzy zechcieli przyjąć zaproszenie i cieszyli się razem z nami z tej wielkiej - prawie historycznej - chwili dla całego Lubomierza składam serdeczne podziękowanie.

Z wyrazami wdzięczności
Dyrektor Szkoły
Jadwiga Baran - StożekGaleria

powrót

Lubomierz 2008 Karol Buła® mr.rezo@wp.pl