Mapa strony Webmaster Kontakt

Menu:

Internetowe centrum edukacyjno-oświatowe w Lubomierzu:

Pogoda na jutro:
VII Turnieju Wsi Gminy Mszana Dolna

W sobotę i niedzielę (4-5 lipca 2009r) na stadionie KS „Witów” w Mszanie Górnej odbył się już po raz 7 Turniej Wsi Gminy Mszana Dolna.

Pierwszy dzień imprezy rozpoczął się meczem piłki nożnej pomiędzy Reprezentacją Piłkarską Dziennikarzy a Reprezentacją Gminy Mszana Dolna, w której nasi okazali się lepszymi zawodnikami. Wieczorem swój koncertowy show dała Irena Jarocka, przypominając zebranym największe przeboje. Następnie wystąpił Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny „Dolina Mszanki”, którego opiekunem jest Pani Elżbieta Wojsław. Natomiast wieczorem odbyła się zabawa taneczna trwająca prawie do białego rana.

W drugi dzień imprezy na stadionie prezentowały się sołectwa Gminy Mszana Dolna, które rywalizowały o laur zwycięstwa. Turniej rozpoczął barwny korowód i prezentacja sołectw. Pięknie zaprezentowało się również nasze sołectwo złożone z licznej grupy dzieci, młodzieży i dorosłych (nie sposób wymienić wszystkich z imienia i nazwiska). Panie i panowie oraz dzieci ubrane w piękne zagórzańskie stroje, śpiewem i dobrym humorem rozbawiły swoją publiczność (mieszkańców Lubomierza) i nie tylko licznie zebraną na stadionie. Po występach przystąpiono do degustacji potraw regionalnych. Na Lubomierskim stoisku nie zabrakło swojskich potraw m.in.: chleba, drożdżówek, serników, ogórków kiszonych, korbaczy, oscypków i wędlin. Najbardziej smakowały chleb ze smalcem, kasza ze skwarkami oraz placki drożdżowe. Sołectwa startowały w również w konkurencjach zręcznościowych: slalom samochodowy z talerzem Stewarda, w której brali udział sołtysi. Pozostałe konkurencje to bieg w gumowcach – sztafeta 3x10 metrów, skakanka oraz bieg na nartach, w których dzieci z naszych szkół podstawowych zajęły 1 miejsce. Następnie na scenie pojawili się goście z Lubomierza Śląskiego: zespół taneczny „Sami Swoi” i zespół wokalny „Kargulinki”. Oprawy całej turniejowej imprezie dodawały kukły Kargula i Pawlaka, które soją wielkością straszyły a zarazem bawiły publiczność. Późnym wieczorem rozpoczęła się zabawa taneczna. W br. głosami widzów wygrało sołectwo Olszówka, na drugim miejscu uplasowało się sołectwo Mszana Górna a na trzecim sołectwo Lubomierz. Wygrani otrzymali od Wójta Gminy pamiątkowe puchary. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Sołtys Wsi Pan Piotr Doll dziękuje wszystkim paniom, panom, dyrektorom szkół podstawowych, nauczycielom, dzieciom i młodzieży z Lubomierza za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu VII Turnieju Wsi Gminy Mszana Dolna.

E. NieckulaGaleria

powrót

Lubomierz 2008 Karol Buła® mr.rezo@wp.pl